گندم سیاه چیست؟

گندم سیاه چیست؟

گندم سیاه چیست؟

گندم سیاه، نامی که در ابتدا کمی گیج کننده به نظر می رسد،ممکن است بگویید از خانواده ی گندم هاست ولی در اصل اینگونه نیست و هیچ ارتباطی با گندم ندارد بلکه میوه ی گیاهی به نام ““Fagopyrum esculentum است و دردسته بندی ها جز محصولات بدون گلوتن طبقه بندی می شود.گندم سیاه برای افرادی که رژیم  خام خواری دارند بسیار مناسب است. اگر مایل به خواندن در مورد گندم سیاه هستید ، تا پایان مطلب با وست ویژن کالا همراه باشید.


استفاده از گندم سیاه در آشپزی

گندم سیاه بهترین گزینه برای اضافه شدن به محصولات بدون گلوتن است تا کیفیت تغذیه ای آن ها را  بهبود دهد.از این دانه های مثلثی که به عنوان غلات شناخته می شود برای تولید محصولات مختلفی چون رشته فرنگی،کرپ های مختلف و دیگر محصولات فاقد گلوتن استفاده می شود.برای آن دسته از افراد که مشتاق اند از رژیم غذایی خام خواری استفاده کنند، غلات و حبوبات گندم سیاه را می توان در دستورالعمل بسیاری از محصولات مانند: بیسکویت، کوکی ها،کیک، کراکر و سایر محصولات مانند نان گنجاند.


چگونه از گندم سیاه در وعده های غذایی استفاده کنیم:

از آرد گندم سیاه می توان در درست کردن کوکو و پن کیک استفاده کرد.

به عنوان مثال به جای آرد برنج،لوبیا ،ذرت و یا سویا می توان در موادی که فاقد گلوتن هستند برای درست کردن کوکی،کلوچه و یا نان از گندم سیاه استفاده کرد؛ همچنین می توان آن را به عنوان قوام دهنده به سوپ و یا خورشت اضافه کرد.

ازغلات گندم سیاه در وعده های صبحانه و به عنوان سریال و هم چنین در تهیه سالاد  نیز میتوان استفاده کرد.

این غله همچنین برای قوام دادن غذا مناسب است و دارای چسبندگی می باشد.این محصول زمانی که خیس می شود حالتی ژلاتینی به خود می گیرد.خیساندن،شستشو و دوباره خشک کردن این غلات نیز باعث ترد شدنشان می شود.


ارزش غذایی گندم سیاه

تلاش برای یافتن فواید این محصول هنوز هم یکی از دغدغه های مهم دانشمندان تغذیه است.اما برخی از مزایای آن مانند از بین بردن علائم دیابت نوع 2 و فشار خون بالا ثابت شده است.گندم سیاه همچنین شامل “روتین” است که برای تقویت دیواره ی مویرگی بسیار مناسب است.دانشمندان مواد غذایی، کشف کردند که گندم سیاه با پروتئینی که به اصطلاح به آن” available protein biologically” می گویند غنی شده است و به این معنی است که دارای مجموعه ای متعادل از اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری است.

در آخر جالب است بدانید یک پیمانه از غلات گندم سیاه پخته شده  روزانه 17 گرم فیبر و 22 گرم از پروتئین مورد نیاز بدن را فراهم می کند و بسیار مغذی و انرژی زاست.


گندم سیاه چیست؟

admin
ارسال دیدگاه