چای در فرهنگ های مختلف

چای در فرهنگ های مختلف

چای در فرهنگ های مختلف

 

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که بعد از یک روز خسته کننده و پر مشغله به خانه بازگشته وهیچ چیز به اندازه یک چای تازه دم خانگی ،خستگی را از وجودتان بیرون نکرده باشد.این نوشیدنی در کشور ما اغلب به صورت دم کرده و گرم مصرف می شود.در ادامه  با طریقه درست کردن چای در فرهنگ های مختلف و سرو کردن آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد. اگر مایل به خواندن چای در کشورهای مختلف هستید ، تا پایان مطلب با وست ویژن کالا همراه باشید.


تاریخچه کوتاه

چای به عنوان یکی از محصولات چین، قدمتی 5000 ساله دارد. به نظر می رسد که امپراطور چینی به نام”شن نونگ” در سال 2737 قبل از میلاد این نوشیدنی را کشف کرده است.گفته می شود این امپراطور زمانی که به صورت خیلی اتفاقی برگی از گیاه چای در ظرف آبش افتاده بود برای اولین بار پی به این نوشیدنی برد. اکنون چای در چین به عنوان یک نوشیدنی دارویی شناخته شده و به طور گسترده به دلیل وجود فواید زیاد از آن استفاده می شود.


آمریکا:

بر اساس تحقیقات سازمان چای آمریکا، این نوشیدنی به عنوان دومین نوشیدنی پرطرفدار دنیا بعد از آب شناخته می شود.چای به صورت های متفاوت و بر حسب رسم و رسوم خاص هر منطقه در سراسر جهان مصرف می شود.در امریکا انواع مختلف چای سفید،سیاه و سبز وجود دارد و  85% درصد از مردم ترجیح می دهند تا آن را سرد بنوشند.جالب است بدانید در جنوب این کشور یک رسم عجیب وجود دارد که محلی های این منطقه چای خود را در کدوی تو خالی که به صورت ظرف در آمده است سرو می کنند.


روسیه:

چای بخش مهمی از فرهنگ روسیه را تشکیل می دهد و بیشتر به صورت گرم و برای دفع سرما استفاده می شود.روس ها در بعضی مواقع مقدار زیادی چای خشک در قوری ریخته و دم می کنند که اغلب از این روش در مهمانی و جشن ها  با جمعیت زیاد استفاده می شود.در روشی دیگر لیوان شخصی هر فرد با چای مورد علاقه اش پر شده و سپس به آن آب جوش اضافه می شود.


مراکش:

در این شهر، چای نشانه ی مهمان نوازی است و از آن برای خوش آمد گویی استفاده می شود.چای نعناع در مراکش از شهرت زیادی برخوردار است به طوری که از گذشته تا کنون برای درست کردن آن مراسم خاصی در نظر گرفته شده است.


تایلند:

برای کسانی که چای های خامه ای را ترجیح می دهند چای شیر تایلندی بهترین گزینه است. نام این نوشیدنی”Cha-yen“است که با چای” “Ceylonدم کرده به همراه شیر غلیظ و شکر ترکیب شده و در آخر با یخ سرو می شود.

جالب است بدانید نوشیدن چای با نمک و کره هم طرفداران خاص خود را دارد.

چای کره تبت را گیاه چای،کره، آب و نمک تشکیل می دهد و از آن به عنوان یک نوشیدنی پر کالری به صورت روزانه می شود.در حالی که ممکن است از نظر خیلی ها  اضافه کردن چنین ماده ی چاق کننده ای(کره) به چای عجیب به نظر برسد اما این نوشیدنی در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین ها در ایالات متحده است و حتی طرفدارانش از آن به عنوان ماده ای با خاصیت چربی زدایی بالا یاد می کنند.

admin
ارسال دیدگاه