ژل رویال و ایمنی بدن

ژل رویال و ایمنی بدن

ژل رویال و ایمنی بدن

ژل رویال و تقویت سیستم ایمنی

بدن هر موجود زنده دارای یک سیستم ایمنی می باشد که وظیفه اصلی آن محافظت از بدن در برابر ویروس ها و به نوعی مولکول های ناشناخته است ، این سیستم را می توان یکی از پیچیده ترین سیستم های دفاعی نام برد به خصوص این سیستم در بدن انسان به صورت خیلی پیچیده عمل می کند . داشتن یک سیستم ایمنی تنظیم شده بسیار مهم است. اگر سیستم ایمنی کم یا بیش از حد فعال دارید هر دو عوارض جانبی مهمی به همراه دارند. به عنوان مثال ضعف سیستم ایمنی شانس ابتلا به انواع بیماریها را افزایش میدهد. سیستم ایمنی بیش از حد فعال مشکلات مربوط به بیماری خود ایمنی را به همراه خواهد داشت. از جمله این بیماریها میتوان لوپوس یا آرتریت روماتوئید را نام برد.

تقویت سیستم ایمنی بدن و خاصیت میکروب کشی

ژل رویال به بدن برای تقویت سیستم ایمنی کمک می¬کند. همچنین موجب افزایش مبارزه بدن با باکتریها و تسریع بهبودی زخمها می¬شود که دلیل آن حضور ترکیب منحصر به فردی بنام royalisin در ژل رویال است. این پروتئین در سال ۲۰۱۰ توسط محققان ژاپنی کشف گردید. به دلیل وجود این ترکیب است که زنبور عسل توانایی مبارزه با آلرژی، بیماریها و از بین بردن باکتریها را در طبیعت داراست. این پروتئین قوی میکروب کش اثری قوی بر باکتریهای گرم مثبت دارد. ملکه به دلیل تغذیه مادام العمر با ژل رویال که شامل پروتئین royalisin و محتوای بالای پروتئینی است، دارای قویترین سیستم ایمنی و بالاترین طول عمر در میان تمامی زنبوران کندو می¬باشد.
تحقیقات نشان داده است خاصیت آنتی بیوتیکی یک چهارم ژل رویال برابر است با پنی سیلین، البته بدون هیچ عوارض جانبی
ژل رویال فعالیت سیستم ایمنی بدن را تنظیم میکند. این ترکیب تولید سلولهای T خون را افزایش میدهد. سلولهای T نوعی از گلبولهای سفید خون هستند که مسئول مبارزه با عوامل بیگانه، تنظیم سیستم ایمنی و کنترل تولید آنتی بادی به منظور مبارزه با عفونت می باشند.
ژل رویال از لحاظ هیدروکسی اسید منحصر به فردی که ۱۰ HDA نامیده می¬شود بسیار غنی است. ۱۰ HDA جزء فعال ژل رویال را تشکیل می¬دهد. این ترکیب به ارتقاء سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می¬کند. طی تحقیقی محققان آلمانی و فرانسوی نشان دادند که ۱۰ HDA به نابودی ویروسها در بدن کمک می¬کند، به این صورت که ۱۰ HDA به تولید گلبولهای سفید خون و همچنین تحریک آنها برای مبارزه با ویروسها کمک می¬کند. یکی از بهترین ترکیباتی که به افرادی که میزان گلبولهای سفید خون آنها پایین است می توان توصیه کرد، ژل رویال می¬باشد.
ژل رویال همچنین سرشار از گلوبولین می¬باشد. وجود گلوبولین برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است. به غیر از ژل رویال منبع غذایی دیگری که به اندازه ژل رویال سرشار از گلوبولین باشد وجود ندارد. بنابراین اگر کسی از ضعف سیستم ایمنی بدن رنج می¬برد رویال ژلی بتدریج سیستم ایمنی را بهبود می بخشد.

منبع : سایت ویکی پدیا و بازنویسی از آنت

admin
ارسال دیدگاه